Detoks alkoholowy

Odtrucie alkoholowe pomaga zminimalizować skutki odstawienia alkoholu.

Detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe – Centrum Medyczne Galmedic Rzeszów

detoks alkoholowy Rzeszów

 

Alkohol jest substancją psychoaktywną, która w dużej mierze wpływa na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym. Jeżeli spożywa się go w nadmiarze, to jest on równoznaczny z trucizną. W przypadku częstego spożywania może powodować kłopoty z jego odstawieniem, a nawet ze zmniejszeniem dawki, doprowadzając do AZA, czyli alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Ten występuje najczęściej w ciągu 24-48 godzin od przerwania ciągu alkoholowego. Czasami objawy mogą wystąpić nawet jeszcze wcześniej, już po około 2 godzinach. Należy pamiętać, że alkoholowy zespół abstynencyjny może stanowić zagrożenie dla życia. Jest to powód, dla którego każdą terapię alkoholową rozpoczyna się od detoksu alkoholowego, czyli oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn. Detoks alkoholowy pozwala szybko i bezpiecznie przeprowadzić pacjenta przez dolegliwości związane z odstawieniem alkoholu. Właśnie taką pomoc oferujemy w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie.

Odtrucie alkoholowe oczyszcza organizm głównie z aldehydu octowego oraz kwasu mrówkowego, czyli szkodliwych substancji, które powstają podczas zatrucia alkoholowego. Pozwala to na szybszą regenerację komórek i organów oraz przygotowanie pacjenta do dalszego leczenia. Detoks alkoholowy to pierwszy krok w stronę trzeźwości.

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to choroba przewlekła polegająca na uzależnieniu od substancji, którą jest alkohol. Objawy alkoholizmu są długotrwałe i mają charakter nawracający. Ponieważ trwanie w tej chorobie skrajnie wycieńcza organizm, może ona także zakończyć się śmiercią. Dlatego też warto podjąć się leczenia już przy wystąpieniu pierwszych objawów. Pamiętaj – im wcześniej podejmiesz się terapii alkoholowej, tym szybsze i skuteczniejsze będzie leczenie. Niemniej najważniejszym jego etapem jest właśnie detoks alkoholowy. Dopiero później można rozpocząć psychoterapię lub spróbować terapii awersyjnej w postaci wszywki z Esperalem. Wycieńczony organizm warto także wesprzeć odpowiednią kroplówką witaminową, która ułatwi usunięcie szkodliwych substancji i uzupełni niedobór elektrolitów.

Możemy wyróżnić 4 fazy alkoholizmu:

  • Wstępna (objawowa) – trwa od kilku miesięcy do kilku lat. Osoba uzależniona pije, by odczuć ulgę emocjonalną.
  • Ostrzegawcza (zwiastunowa) – chory koncentruje się głównie na spożywaniu alkoholu po kryjomu. Zaczynają się pojawiać luki w pamięci.
  • Krytyczna (ostra) – w tej fazie pojawia się utrata kontroli nad przyjmowaniem alkoholu. Uzależniony staje się agresywny, zaniedbuje obowiązki domowe oraz służbowe. Dochodzi także do pogorszenia więzi z rodziną, co powoduje silne wyrzuty sumienia, które często kończą się próbami samobójczymi.
  • Przewlekła (chroniczna) – ostatni, najbardziej zaawansowany etap choroby, w którym z powodu wielodniowych ciągów alkoholowych dochodzi do zaburzeń procesów myślowych. Występują także psychozy alkoholowe oraz napady drgawkowe. W tym momencie dochodzi do częstych konfliktów z bliskimi, a w rezultacie ich utraty.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Rozróżniamy również 6 typów choroby alkoholowej:

  • Alfa – występuje u osób, które słabo radzą sobie ze stresem. Osoba uzależniona pije, by poprawić sobie nastrój czy dodać odwagi.
  • Beta – ten typ uzależnienia nie wiąże się z uzależnieniem psychologicznym czy fizjologicznym, a opiera się na czynnikach społecznych. Konsekwencją nadmiernego spożywania alkoholu są szkody w organizmie.
  • Gamma – najbardziej typowa forma alkoholizmu. Osoba uzależniona pije niekontrolowanie, a jej osobowość się zmienia. Najczęściej rozpoczyna się od uzależnienia psychologicznego i przechodzi w uzależnienie fizjologiczne.
  • Delta – alkoholik kontroluje ilość spożywanego alkoholu, ale nie jest w stanie zupełnie powstrzymać się od picia.
  • Epsilon – polega na okresowym upijaniu się. Taka osoba potrafi przez długi czas powstrzymywać się od spożywania alkoholu i nie doświadczać jego pragnienia. Jednak gdy już zaczyna pić, to kończy się to całkowitym oszołomieniem i stuporem.
  • Zeta – charakterystyczne dla tego typu jest używanie przemocy wobec innych pod wpływem alkoholu.

Pamiętaj, że możesz wyjść z każdej fazy uzależniania, niezależnie od jego typu. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma kłopot – zgłoś się jak najszybciej do specjalistów.

Detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe – przez jakie objawy pozwala przebrnąć?

Doświadczeni specjaliści oraz kadra pielęgniarska pracująca w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie każdego dnia skutecznie i w bezpieczny sposób wyprowadzają pacjentów z ciągu alkoholowego. Dzięki wiedzy i nowoczesnym metodom pomagamy walczyć z bezsennością, niepokojem, omamami, majaczeniem czy nadpobudliwością oraz minimalizujemy następujące objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego: ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, biegunka, padaczka alkoholowa, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, osłabienie organizmu.

Bezpieczny detoks alkoholowy w Rzeszowie

W Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie pracuje wyłącznie wyspecjalizowany personel medyczny. Wykorzystując najefektywniejsze leki oraz najnowocześniejsze metody pomagają pacjentom przetrwać detoks alkoholowy, minimalizując jego przykre objawy. Każde odtrucie alkoholowe, które przeprowadzamy w naszej rzeszowskiej placówce, jest zgodne ze światowymi standardami i w pełni bezpieczne.

Każdego pacjenta obejmujemy indywidualną opieką. W tym celu jeszcze przed rozpoczęciem detoksu nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad i rzetelnie badają naszych kuracjuszy. Wszystko po to, by dobrać najlepsze leki i ich dawki oraz obrać optymalną metodę leczenia, która przyniesie jak najlepszy rezultat. Substancje aplikujemy dożylnie lub doustnie, by zapewnić ich całkowitą absorpcję.

Najczęściej są to leki, które wspomagają regenerację wątroby oraz poprawiają koncentrację, a także elektrolity i witaminy. W razie potrzeby podajemy także środki uspokajające i nasenne.

Pacjent jest pod stałą opieką personelu medycznego

Detoks alkoholowy przeprowadzany w naszym Centrum w Rzeszowie trwa od kilku do kilkunastu godzin, a czasami jeszcze dłużej. Przez ten czas każdy pacjent jest objęty stałą opieką polegającą na monitorowaniu parametrów życiowych i stanu zdrowia.

Detoks alkoholowy dobry także na kaca

Detoks alkoholowy to doskonałe rozwiązanie również na poprawienie swojego samopoczucia po „grubszej” imprezie lub po kilkudniowym ciągu. Może z niego skorzystać każda osoba, którą męczą: wymioty, nudności, niepokój, bezsenność czy jeszcze inne objawy, to zachęcamy do kontaktu z nami. Gwarantujemy, że 3-godzinny zabieg odtruwający postawi Cię na nogi. Po tym zabiegu możliwe jest także wszycie Esperalu.

Często zadawane pytania

Odtrucie alkoholowe przede wszystkim powinno być przeprowadzane pod okiem specjalistów po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu i dokładnym przebadaniu pacjenta. Pozwala to na dobranie odpowiednich leków. Substancje podaje się drogą dożylną lub doustną.

Detoks alkoholowy to zabieg polegający na podaniu leków minimalizujących objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jest on przeprowadzany przez wykwalifikowanych lekarzy przy zastosowaniu sprawdzonych medykamentów.

Oczywiście, ciągu alkoholowego nigdy nie należy przerywać samodzielnie. Zachęcamy więc do kontaktu, bez względu na to, w jakim stanie jest pacjent.

Odtruwanie alkoholowe w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie trwa 3 lub 12 godzin. Może jednak zostać przedłużone ze względu na stan pacjenta.

Oczywiście, że tak. Zachęcamy, by namawiać do detoksu swoich bliskich.

Tak, osoby uzależnione potrzebują wsparcia ze strony swoich bliskich. Dlatego też warto być przy nich w tych trudnych chwilach.

Tak, detoks szybko przywróci równowagę w Twoim organizmie, dzięki czemu poczujesz się lepiej.

Naszym priorytetem jest szybkie przyjęcie pacjenta i jego powrót do zdrowia. Zatem jeżeli jest to możliwe, to przyjmujemy od razu.

Cennik detoks alkoholowy & Odtrucie alkoholowe

Pacjent otrzymuje pakiet opieki zawierający wysokiej jakości płyny wieloelektrolitowe oraz kroplówki witaminowe, leki rozluźniająco-uspokajające oraz przeciwwymiotne. Do wyłącznej dyspozycji pacjenta pozostaje wykwalifikowany personel medyczny, który cały czas jest z pacjentem. Odtrucie odbywa się w bardzo komfortowym jednoosobowym pokoju z prywatną toaletą, pacjent ma również do swojej dyspozycji wygodną salę telewizyjną. Podczas odtrucia 12h oraz 24h na życzenie pacjenta istnieje możliwość zamówienia posiłku.

Naszym pacjentom podajemy wyłącznie bezpieczne i przebadane preparaty medyczne wysokiej jakości pochodzące z legalnych źródeł.

 

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem z alkoholem i szukasz skutecznej terapii? Zapraszamy do kontaktu

668 660 600