Ginekomastia w Rzeszowie

Leczenie ginekomastii w Rzeszowie przeprowadzamy metodą chirurgiczną w Centrum Medycznym Galmedic.

Ginekomastia w Rzeszowie – Leczenie ginekomastii Rzeszów – Galmedic

ginekomastia w Rzeszowie

Ginekomastia jest schorzeniem objawiającym się w postaci przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn. Widoczna jest zatem jako zwiększona objętość biustu, która prowadzi do dyskomfortu i uczucia wstydu. Choroba ujawnia się na różnych etapach życia człowieka, może zatem dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Rozrost tkanek w obrębie piersi i sutków jest nie tylko nieestetyczny, ale również wpływa na pogorszenie jakości życia, ogólnego samopoczucia, a czasami nawet stanu zdrowia. Zazwyczaj powiększenie gruczołu jest obustronne. Specjaliści spotykają się jednak również z rozrostem jednej piersi. To tzw. jednostronna ginekomastia. W Rzeszowie leczenie ginekomastii przeprowadzamy metodą chirurgiczną w Centrum Medycznym Galmedic. Procedura jest mało inwazyjna i bezbolesna, cieszy się zatem dużą popularnością wśród pacjentów.

Ginekomastia to jedno- lub obustronne powiększenie sutków u mężczyzn. Jak i gdzie leczona jest ginekomastia w Rzeszowie? Profesjonalne leczenie tego schorzenia podejmujmy w naszej placówce przy ulicy Staromiejskiej 1. Każde postępowanie terapeutyczne dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwości chorych mężczyzn. Rozpoczęcie zabiegu należy zatem poprzedzić konsultacją lekarską, podczas której przeprowadza się diagnostykę stanu zdrowia pacjenta. Następnie kieruje się go do gabinetu zabiegowego, gdzie personel medyczny w odpowiedni sposób przygotuje go do rozpoczęcia operacji. Jest ona bezbolesna i całkowicie bezpieczna dzięki wykorzystaniu znieczulenia.

Ginekomastia w Rzeszowie – przyczyny schorzenia

Chorobę powoduje nadmierne stężenie estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych w organizmie mężczyzny. Stopniowo ich ilość zaczyna dominować nad androgenami, głównie testosteronem. Wówczas dochodzi do przerostu gruczołów sutkowych – to ginekomastia. W Rzeszowie w Galmedic zabieg leczniczy przeprowadzamy również w przypadku stwierdzenia ginekomastii tłuszczowej, czyli powstałej w wyniku nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej.

Charakter schorzenia określa się najczęściej jako idiopatyczny. W takim przypadku niemożliwe jest poznanie dokładnej przyczyny jego powstawania. Może mieć charakter wrodzony i występować już u dzieci lub dojrzewających chłopców. Równie często występuje w wyniku zaawansowania procesu starzenia się organizmu, czyli andropauzy. Ginekomastia samoistnie zanika wyłącznie wtedy, gdy wynika z prawidłowego, fizjologicznego przebiegu procesu dojrzewania. Wówczas rozrost gruczołu wycofuje się po upływie kilku lub kilkunastu miesięcy.

Ponieważ testosteron produkowany jest w jądrach, również ich usunięcie może wpłynąć na rozwój ginekomastii. Ich utrata może zaś nastąpić w wyniku urazu, zaniku lub poprzez operacyjne usunięcie. Ostatnie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj w konsekwencji przebiegu choroby nowotworowej.

Jak objawia się schorzenie?

Ginekomastia jest widoczna gołym okiem jako powiększenie męskich piersi. Mogą one być bardziej tkliwe, stać się źródłem dyskomfortu, rozdrażnienia, a nawet bólu. Obserwuje się ponadto powiększenie sutków u mężczyzn oraz zmianę ich zabarwienia na ciemniejszą. Charakterystycznym objawem ginekomastii jest również łatwo wyczuwalny guzek w okolicy brodawki sutkowej (jednej lub obu). Rzadziej z wnętrza brodawek wydziela się wydzielina. O tym, czy guzek jest objawem opisywanego schorzenia, czy innej choroby (np. nowotworu) może zdecydować wyłącznie specjalista podczas wizyty konsultacyjnej pacjenta.

Z tego względu pierwszym etapem usunięcia ginekomastii jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu chirurgicznego i jego badanie. W tym celu przeprowadza się również dokładny wywiad lekarski. Zadaniem lekarza jest określenie stopnia zaawansowania rozwoju choroby, oczekiwań i preferencji pacjenta Podczas badania fizykalnego kontroluje się fakt występowania trzeciorzędowych cech płciowych, sprawdza budowę sutków i jąder. Lekarz może ponadto zlecić wykonanie dodatkowych badań obrazowych (głównie USG) oraz laboratoryjnych. Zwykle konieczne staje się zbadanie stężenia hormonów we krwi (androgenów i estrogenów). W przypadku wystąpienia wątpliwości diagnostycznych pobrany podczas operacji wycinek tkanek przesyłamy do badania histopatologicznego.

Ginekomastia w Rzeszowie  – leczenie

Jeżeli ginekomastia gruczołowa została wywołana przez przyjmowanie niektórych leków hormonalnych, ich odstawienie lub zamiana może rozwiązać problem pacjenta. Również likwidacja pierwotnych chorób, jak nadczynność tarczycy czy niewydolność nerek, przyczynia się do zmniejszenia przerostu męskich piersi.

Leczenie ginekomastii w Rzeszowie przez naszych specjalistów nie polega jednak na stosowaniu terapii wyczekującej. Cofnięcie objawów schorzenia występuje wyłącznie w ściśle określonych przypadkach. Jeżeli pacjentom nie pomaga dotychczasowe leczenie lub mamy do czynienia z ginekomastią idiopatyczną, przystępujemy do postępowania chirurgicznego. Leczenie operacyjne może również polegać na częściowym bądź całkowitym usunięciu gruczołu piersiowego. Dokonuje się go w przypadku stwierdzenia znacznego przerostu tkanki gruczołowej. Większość zabiegów przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Operacja ginekomastii gruczołowej Rzeszów

Zabieg usunięcia ginekomastii w Galmedic polega na wycięciu zgrubienia lub usunięciu całego gruczołu. Chirurg wykonuje cięcie pod pachą lub w fałdzie podpiersiowym. Czasami zlokalizowane jest ono również na granicy otoczki sutka i skóry piersi. Czasami w przypadku obwisłych piersi konieczna jest także ich plastyka. Procedura ta polega na przesunięciu otoczki ku górze.

Do operacji nie powinni być klasyfikowani pacjenci, u których stwierdzono otyłość, uzależnienie od alkoholu lub nadużywanie substancji odurzających, a także ciężkie choroby przewlekłe. Chorzy powinni ponadto przed zabiegiem zrezygnować z przyjmowania niektórych leków, np. anabolików. Ten proces należy jednak przeprowadzić wyłącznie pod kontrolą lekarza.

W efekcie przeprowadzonego zabiegu uzyskuje się poprawę ogólnego wyglądu zewnętrznego piersi, skóra staje się napięta, a pacjentowi przywracamy męską estetykę klatki piersiowej. Rezultaty zabiegu są jednak kwestią indywidualną i zależą od możliwości każdego z pacjentów. Na osiągane efekty wpływają przede wszystkim takie czynniki jak wiek, stan zdrowia i tryb życia pacjenta.

Ginekomastia Rzeszów – cena usługi w Centrum Medycznym Galmedic

Cena leczenia ginekomastii zależy głównie od stopnia zaawansowania męskiego problemu i zastosowanego znieczulenia. W Centrum Medycznym Galmedic jej koszt rozpoczyna się od 4500 złotych. Zawarto w nim cenę opieki specjalistów, wykonanej procedury medycznej, znieczulenia oraz konsultacji medycznej.

Często zadawanie pytanie

Większość pacjentów cierpi z powodu nieustalonej przyczyny ginekomastii. Może ona występować również w wyniku zaburzeń hormonalnych, przebiegu nowotworu lub schorzeń przewlekłych.

Bezwzględnym wskazaniem do wykonania niezwłocznego usunięcia ginekomastii są dolegliwości bólowe pacjenta. Pozostałe są związane nie tyle z kwestiami medycznymi i zdrowotnymi, ile estetycznymi oraz kosmetycznymi.

Najczęściej rozpoznania dokonuje chirurg lub endokrynolog.

Wyłącznie w przypadku, gdy występuje u chłopców w wieku dojrzewania lub w wyniku przebiegu nieleczonych schorzeń tarczycy lub nerek.

Podczas operacji rzadko usuwa się cały gruczoł. W związku z tym jego pozostała część może ulegać przerostom. Można temu zapobiec poprzez stosowanie farmakologii.

Konieczna jest diagnostyka stanu pacjenta, wykonanie badania fizykalnego, badań obrazowych i laboratoryjnych. Każdy pacjent powinien przed rozpoczęciem operacji zgłosić się do specjalisty, który wskaże mu konieczne do wykonania przed zabiegiem czynności.

Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowanemu znieczuleniu.

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi przeprowadzonej operacji są: infekcja, przebarwienia skóry, wysięki, krwawienie, bliznowacenie rany.

Pacjenta czeka znieczulenie ogólne, gwarantujące mu najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Zwykle czas chirurgicznego leczenia ginekomastii w Galmedic wynosi nieco ponad godzinę.

Pierwsze efekty pacjenci dostrzegają tuż po zakończeniu operacji. Po zdjęciu opatrunków i zejściu opuchlizny rezultaty są widoczne gołym okiem. Tors zyskuje męski wygląd, a obwisłe piersi poddaje się kosmetyce i (w razie konieczności) procedurom chirurgii plastycznej.

Głównym objawem ginekomastii jest widoczne powiększenie piersi u mężczyzn. To symptom, którego na żadnym etapie życia mężczyzny nie można uznać za fizjologiczny.

Nie. Możliwe jest również leczenie farmakologiczne lub przyjęcie postawy wyczekującej.

Lekarze zlecają zwykle oznaczenie stężenia we krwi testosteronu i estrogenu oraz ich proporcji.

Nie, w przypadku chęci skorzystania z leczenia pacjent powinien liczyć się z poniesieniem kosztów.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem i szukasz skutecznej diagnozy? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600