Wazektomia w Rzeszowie

Wazektomia to skuteczna, legalna i bezpieczna forma antykoncepcji przeznaczona dla mężczyzn.

Wazektomia w Rzeszowie – Wazektomia Rzeszów – Antykoncepcja dla mężczyzn

wazektomia w Rzeszowie

Wazektomia traktowana jest jako metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Celem tej mikrochirurgicznej procedury jest wywołanie czasowej niepłodności pacjenta. Podczas niej przecina się i podwiązuje nasieniowody, co skutkuje ich niedrożnością i brakiem możliwości transportu plemników. Życie erotyczne mężczyzny po zabiegu nie ulega jednak zmianie, w jego nasieniu nie ma tylko plemników. Wazektomia w Rzeszowie w Galmedic wykonywana jest za pośrednictwem dwóch metod – z użyciem skalpela oraz bez niego. Zastosowanie tej metody antykoncepcyjnej nie wpływa na zmiany hormonalne, w związku z czym nie spada libido partnerów ani nie pojawiają się wahania nastroju czy wzrost masy ciała.

Wazektomia to skuteczna, legalna i bezpieczna forma antykoncepcji przeznaczona dla mężczyzn. Gdzie wykonywana jest wazektomia w Rzeszowie? Zabieg ten przeprowadzamy w Centrum Medycznym Galmedic. Zatrudniamy doświadczonych chirurgów zapewniających naszym pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest jednak weryfikacja wskazań do jego przeprowadzenia oraz dokładna diagnostyka stanu zdrowia pacjenta. Mimo że procedura ta jest mało inwazyjna, wymaga przygotowania. Sam zabieg trwa około godziny i nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Wykonujemy go w ramach chirurgii jednego dnia, co oznacza, że nie hospitalizuje się pacjenta, jeżeli nie wymaga tego jego stan zdrowia.

Podwiązanie nasieniowodów Rzeszów – wskazania

Decyzja o wazektomii powinna być przemyślana. Należy dokładnie przeanalizować zalety i wady tego rozwiązania oraz skonsultować się ze specjalistą. Z jakich powodów najczęściej wykonywana jest wazektomia w Rzeszowie w Galmedic? Przede wszystkim w sytuacjach, w których partnerzy stwierdzają, że nie będą mieć dzieci lub ich rodzina jest kompletna. Mają oni zwykle świadomość, że żadna metoda antykoncepcji nie zapewni im tak wysokiego poziomu skuteczności jak podwiązanie nasieniowodów. W Rzeszowie na zabieg zgłaszają się również ci panowie, dla których partnerek kolejna ciąża mogłaby stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Naszymi pacjentami są także osoby, u których występuje dziedziczna choroba genetyczna, a oni sami nie chcą przekazywać jej kolejnym pokoleniom.

Zabieg podwiązania nasieniowodów – odwracalność

Odwracalność wazektomii nie zawsze jest możliwa. Przede wszystkim z tego względu zaleca się ją wyłącznie tym pacjentom, którzy są pewni, że chcą poddać się tej metodzie antykoncepcji. Przed zabiegiem proponuje się mężczyznom zdeponowanie w banku nasienia przynajmniej dwóch jego próbek, które będą stanowić pewne zabezpieczenie dla pacjenta w przypadku braku możliwości odwrócenia zabiegu. Takiego nasienia można bowiem użyć w celu inseminacji lub zapłodnienia in vitro.

Rewazektomia, czyli ponowne połączenie przeciętych uprzednio nasieniowodów jest obarczona ryzykiem niepowodzenia. To zabieg skomplikowany, wymagający użycia specjalistycznego mikroskopu, który pozwala na zespolenie uszkodzonych naczyń. Ponadto płodność po zabiegu nie wraca natychmiast – proces ten może trwać nawet ponad rok. Skuteczność tej procedury waha się natomiast od 40% do 70%.

Podwiązanie nasieniowodów Rzeszów – przeciwwskazania

Specjaliści nie podejmują się wykonania zabiegu podwiązania nasieniowodów u pacjentów, którzy nie są w pełni przekonani do stosowania tej metody antykoncepcyjnej przeznaczonej dla mężczyzn. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których relacja partnerska znajduje się w kryzysie, a mężczyzna decyduje się na antykoncepcję wyłącznie ze względu na partnerkę. Wątpliwości pojawiają się również wtedy, gdy wazektomia ma być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, gdy decyzja o podwiązaniu jest wynikiem nacisków partnerki.

Wazektomia Rzeszów – zabieg

Do wykonania podcięcia nasieniowodów warto samodzielnie się przygotować. Pacjent przed zabiegiem powinien wykonać podstawowe badania laboratoryjne krwi (morfologię, antygen HBS). Konieczne jest również podpisanie zgody na przeprowadzenie zabiegu oraz wypełnienie formularzy obowiązkowych podczas konsultacji z lekarzem w Centrum Medycznym Galmedic. Ponadto, przed wizytą w gabinecie zabiegowym mężczyzna powinien ogolić owłosienie łonowe znajdujące się nad spojeniem oraz w okolicach intymnych. Depilacja zapewnia bowiem odpowiedni komfort pracy chirurga oraz zapobiega występowaniu infekcji. Zazwyczaj zaraz po zakończeniu wazektomii pacjent może wrócić do domu i swoich codziennych obowiązków.

W przypadku wielu pacjentów zabieg wykonuje się bez użycia skalpela. Technika ta nie wymaga przerywania ciągłości skóry. Lekarz używa wtedy specjalistycznego narzędzia, za pomocą którego chwyta znieczuloną skórę na mosznie. Następnie delikatnie rozdziela jej warstwy, wykonując dziurki, którymi dociera do nasieniowodów. Mają one średnicę 6 milimetrów, co nie wymaga stosowania szwów. Ranki zasklepiają się samoistnie, pozostając niezauważalne na powierzchni skóry w okolicach intymnych. Zabieg jest jednorazowy, dzięki czemu mężczyźni nie muszą martwić się zabezpieczeniem przed każdym stosunkiem seksualnym. Jego wykonanie pozwala cieszyć się seksem w każdym momencie, bez ograniczeń.

Jeżeli chirurg wykonuje zabieg z użyciem skalpela, przecina nim skórę, nasieniowód i zakłada szwy. Każdorazowo zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Przez kilka dni po opuszczeniu placówki medycznej mężczyzna może odczuwać tkliwość i podrażnienie okolicy intymnej. To objawy przemijające, wynikające z konieczności wykonania rany w tej delikatnej lokalizacji.

Wazektomia w Rzeszowie – powikłania a rekonwalescencja

Powikłania po zabiegu przecięcia i podwiązania nasieniowodów występują rzadko. Jeżeli dosięgają one pacjentów, nie stwarzają zagrożenia dla ich zdrowia i zwykle związane są z miejscową reakcją organizmu na wykonanie cięcia lub wkłucia. Do dolegliwości niepożądanych zgłaszanych przez panów stosujących męską antykoncepcję należą: ból, obrzęk, opuchlizna, zaczerwienienie lub zasinienie skóry. U niektórych mężczyzn może ponadto wystąpić krwawienie i krwiak w mosznie, stan zapalny lub ziarniniak spermy.

Po powrocie z placówki medycznej należy wziąć prysznic, dbając o to, by woda nie była zbyt gorąca. Nie jest konieczne zakładanie nowych opatrunków. Jeżeli mężczyzna odczuwa dolegliwości bólowe, zaleca się skorzystanie z farmakologicznych środków uśmierzających ból. Należy ponadto powstrzymać się przed podejmowaniem aktywności fizycznej, zwłaszcza treningów siłowych. W pierwszym tygodniu po zabiegu warto ponadto zrezygnować z podejmowania aktywności seksualnej lub przynajmniej ją ograniczyć.

Przez trzy miesiące po wykonaniu wazektomii mężczyzna podczas współżycia powinien dodatkowo zabezpieczać się przy użyciu prezerwatywy. W jego narządach płciowych mogą nadal znajdować się plemniki, a ich nieobecność potwierdza się wyłącznie za pośrednictwem dwukrotnego badania składu spermy.

Antykoncepcja dla mężczyzn Rzeszów – skuteczność wazektomii

Jako metoda antykoncepcyjna, wazektomia w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem, choć jeszcze nie tak dużym jak np. wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Jej skuteczność oceniana jest na 99%, w związku z czym na ten zabieg powinni się decydować wyłącznie ci mężczyźni, którzy nie chcą lub nie powinni mieć dzieci. Skutki wazektomii można porównać do efektów podwiązywania jajowodów, które przeprowadza się u kobiet. Zabieg powoduje czasową niepłodność, a jego odwracalność jest możliwa, ale nie zawsze skuteczna. Najczęściej pacjenci mylą tę procedurę medyczną z nieodwracalną sterylizacją. Należy jednak pamiętać, że to całkowicie odmienne zabiegi.

Choć podwiązanie nasieniowodów jest najskuteczniejszą metodą męskiej antykoncepcji, sam zabieg może w przypadku niektórych pacjentów skończyć się niepowodzeniem. Jego przyczyną jest zazwyczaj rekanalizacja nasieniowodów. Ponowne połączenie się przeciętych kanalików prowadzi do pojawienia się plemników w spermie. Choć te sytuacje są skrajnie rzadkie, stanowią główne powikłanie po wykonanym zabiegu. By ocenić skuteczność podcięcia nasieniowodów, w Rzeszowie zalecamy naszym pacjentom dodatkowe wykonanie badania morfologii nasienia. Jeżeli pacjent ma 34 lata lub mniej, dokonuje się go w 12. i 14. tygodniu po operacji. Jeżeli jest starszy – w 16. i 18. tygodniu. Dopiero wtedy, gdy analiza laboratoryjna wykaże całkowity brak ruchomych i żywych plemników w badanym nasieniu, można uznać zabieg za skuteczny i niepowikłany.

Antykoncepcja dla mężczyzn w Rzeszowie – najwyższa skuteczność wazektomii w Centrum Medycznym Galmedic.

Wazektomia w Rzeszowie – koszt usługi

Wazektomii nie wykonuje się w ramach refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym na zabieg ten najlepiej udać się do prywatnej placówki, gdzie czas oczekiwania na przyjęcie pacjenta jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku ośrodków publicznych. Koszt całego zabiegu rozpoczyna się od 2000 złotych. W porównaniu z innymi środkami antykoncepcyjnymi ta metoda nie należy do najdroższych. W cenę zabiegu wliczono opiekę specjalistów i koszt pobytu pacjenta w placówce.

Często zadawanie pytanie

Po upływie kilkunastu tygodni od wykonania procedury medycznej zauważa się brak obecności plemników w nasieniu pacjenta. Wówczas można stwierdzić, że zabieg jest skuteczny. Wykonuje się go jednorazowo, działa zatem przez całe życie mężczyzny lub do momentu cofnięcia wykonanej procedury.

To procedura chirurgiczna, której głównym celem jest wywołanie niepłodności u mężczyzny. Nasieniowód przecina się, blokując jego drożność.

Generalnie tak, ale nie zawsze jest to możliwe i skuteczne. Wykonanie rewazektomii wiąże się z dodatkowymi kosztami i ryzykiem niepowodzenia.

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjenta, zarówno gdy odbywa się z wykorzystaniem skalpela, jak i bez niego.

Wazektomia nie jest w Polsce zabroniona, traktuje się ją bowiem jak odwracalną metodę męskiej antykoncepcji.

W Centrum Medycznym Galmedic koszt usługi rozpoczyna się od 2000 złotych.

Podwiązanie nasieniowodów przeprowadzane jest przez chirurga.

Wazektomia wpływa na płodność mężczyzny poprzez odcięcie plemnikom drogi do nasienia.

Zalecamy, by przed zabiegiem wykonać podstawowe badania laboratoryjne i depilację okolic intymnych.

Procedurę medyczną polegającą na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów wykonuje się wyłącznie w klinicznych lub ambulatoryjnych warunkach stacjonarnych placówek medycznych.

Zabieg nie jest skomplikowany i w Galmedic zwykle nie trwa dłużej niż godzinę.

Tak, pozbawienie drożności nasieniowodów nie wpływa na doznania seksualne i ich nasilenie.

Tak, możliwości seksualne mężczyzny nie zmieniają się pod wpływem wazektomii.

Najczęściej jest to ból, krwiak, zaczerwienienie, zasinienie okolic intymnych, ich tkliwość i drażliwość wynikająca z konieczności przerwania ciągłości skóry lub wykonania otworków do wnętrza nasieniowodów.

Pacjent w gabinecie zabiegowym lekarza przebywa sam, możliwa jest jednak obecność partnerki w poczekalni.

Tak, zastosowanie znieczulenia miejscowego zapewnia pacjentowi komfort i bezpieczeństwo.

Zabieg nie wpływa na zmniejszenie poziomu popędu płciowego.

Jedyna różnica, jaka występuje po zabiegu w porównaniu z sytuacją sprzed jego przeprowadzenia, polega na braku obecności plemników w nasieniu. Oprócz tego jego skład pozostaje niezmienny. Również optycznie nie obserwuje się pozostałych zmian w ejakulacie.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem i szukasz skutecznej diagnozy? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

przelewy24

668 660 600