Esperal Rzeszów

Esperal (wszywka alkoholowa) to powszechna metoda wspomagania leczenia alkoholizmu na każdym etapie rozwoju schorzenia.

Esperal Rzeszów – Wszywka alkoholowa Rzeszów – Galmedic

esperal wszywka alkoholowa Rzeszów

 

Esperal jest środkiem coraz częściej stosowanym wspomagająco w leczeniu choroby alkoholowej. Mimo iż nie jest bezpośrednim lekarstwem na alkoholizm, cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów, głównie ze względu na swoją skuteczność. Na czym zatem ona polega? Samo zastosowanie wszywki alkoholowej, jak zwykło się również nazywać tabletki z Esperalem, nie wpływa na wyzdrowienie nałogowca, ale stanowi dobrą metodę jego motywacji do walki z nałogiem. Dzięki wykorzystaniu tej farmakologicznej metody awersyjnej możliwe jest zarówno przerwanie ciągu alkoholowego, jak i wzmocnienie dotychczasowych oddziaływań terapeutycznych. Wszywkę można zatem stosować na każdym etapie leczenia uzależnienia od alkoholu. To substancja całkowicie bezpieczna dla pacjentów, którzy podczas terapii postępują zgodnie z zaleceniami lekarza. Decydując się na implementację Esperalu, chory zyskuje gwarancję nieprzerwanej skuteczności. Posiadanie wszywki oddziałuje na psychikę i nastawienie do dotychczasowych przyzwyczajeń. Zaszyte osoby uzależnione powstrzymują się od spożycia alkoholu etylowego przede wszystkim z obawy o możliwość pogorszenia się ich stanu zdrowia.

Do wystąpienia uciążliwych i niebezpiecznych objawów psychosomatycznych może bowiem dojść u pacjenta w wyniku połączenia etanolu i substancji czynnej leku Esperal – disulfiramu. Picie alkoholu skutkuje nagłą reakcją ustroju, prowadzącą nawet do wystąpienia stanów zagrożenia zdrowia lub życia chorego. Celem stosowania wszywki jest zatem wzbudzenie u nałogowca skojarzeń łączących spożywanie trunków z negatywnymi konsekwencjami zatrucia. Dla trzeźwej osoby lek jest obojętny. Mimo iż jest wszywany w postaci jałowych tabletek i stopniowo uwalnia się do organizmu, nie wywołuje żadnych objawów i dolegliwości. Dzięki wszywce możliwe staje się odstawienie alkoholu etylowego i przerwanie ciągu. Sztucznie podtrzymywana, ale długotrwała abstynencja sprzyja ponadto prawidłowemu przebiegowi procesu regeneracji organizmu. Po długotrwałym narażeniu ustroju na toksyny poalkoholowe konieczne jest umożliwienie komórkom częściowej odbudowy. Może ona nastąpić jednak wyłącznie bez udziału etanolu.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Disulfiram WZF – lek Esperal i terapia awersyjna

Leczenie choroby alkoholowej jest procesem długotrwałym i złożonym. W celu jego wspomagania stosuje się powszechnie Esperal, nazywany również mianem wszywki alkoholowej. Najczęściej używa się go równocześnie z psychoterapią alkoholizmu lub po zastosowaniu detoksu alkoholowego. Jako awersyjna metoda farmakologicznego wsparcia przebiegu procesu terapeutycznego uważana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie abstynencji alkoholika.

Substancja czynna wszywki alkoholowej to disulfiram. Stąd wzięła się również nazwa produktu, dostępnego dla pacjentów w większości polskich aptek. Disulfiram WZF można zakupić wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. Jest to lek legalny, bezpieczny dla pacjentów stosujących się do zaleceń lekarskich. Również ze względów bezpieczeństwa leczenie z użyciem Esperalu można rozpocząć wyłącznie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Pacjent zaznajamia się z mechanizmem działania wszywki alkoholowej i możliwymi skutkami połączenia Esperalu z alkoholem. Dopiero wówczas wyraża zgodę na przeprowadzenie zabiegu implementacji wszywki. Lek (Disulfiram WZF) dostępny jest jednak nie tylko w aptekach. Pacjent otrzymuje go również w naszej placówce, gdzie wykonujemy zabieg jego podskórnego wszycia. Podczas konsultacji medycznej w Centrum Medycznym Galmedic lekarz określa dokładną dawkę leku, jakiej potrzebuje pacjent. Chory nie musi zatem posiadać recepty ani skierowania, by móc leczyć się pod okiem naszych specjalistów.

Jak Esperal pomaga w leczeniu alkoholizmu?

Disulfiram to organiczny związek chemiczny, który należy do grona inhibitorów. Oznacza to, że u osób uzależnionych, u których wszyto Esperal, dochodzi do zaburzenia przebiegu pewnych reakcji, jakie dotychczas przebiegały w ustroju bez zakłóceń. W przypadku tej substancji chodzi przede wszystkim o metabolizm alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie i kondycję neuroprzekaźników mózgowych. Nie wywiera bezpośredniego wpływu na prawidłową pracę układu nerwowego. Wywołuje za to konsekwencje psychiczne, wzbudzając u nałogowca wstręt i obawę przed sięganiem po alkohol. Już podczas konsultacji medycznej w Centrum Medycznym Galmedic chory poznaje zasadę działania Esperalu. Dowiaduje się, że zabronione jest jego łączenie z etanolem. Ponadto, lekarz uświadamia go na temat konsekwencji, jakie wiążą się z podjęciem prób przepicia wszywki alkoholowej. Pacjentowi nie są zatem obce objawy tzw. reakcji disulfiramowej, która zwykle przebiega gwałtownie i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

W leczeniu alkoholizmu Esperal pomaga zatem głównie dzięki wywołaniu nieprzyjemnych skojarzeń związanych z wypiciem alkoholu. Czynność, która dotychczas kojarzyła się alkoholikowi z przyjemnością bądź odprężeniem, po zaszyciu wzbudza obawę i lęk. Uzależniony nie do końca wie, jakiej reakcji mógłby się spodziewać po własnym organizmie w przypadku podjęcia próby przepicia wszywki. Każdy reaguje inaczej, zależnie od tolerancji na alkohol i substancję leczniczą, stopień uzależnienia, długość abstynencji. Stosowanie wszywki alkoholowej wiąże się nierozerwalnie z możliwością nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, który nie stosuje się do zaleceń lekarza. Disulfiram zakłóca przebieg szlaku metabolicznego etanolu w ludzkiej wątrobie. Skutki tej blokady odczuwalne są jedynie dla tych, w których organizmie krążą choćby śladowe ilości etanolu. Gdy muszą ulec procesowi trawienia, dochodzi do niebezpiecznej kumulacji toksyn w ustroju zaszytego alkoholika. Jedną z najgroźniejszych jest aldehyd octowy, odpowiedzialny za większość objawów reakcji disulfiramowej.

Esperal – bezpieczeństwo i powikłania

Esperal blokuje wydzielanie w organizmie alkoholika dehydrogenazy aldehydowej. To enzym metabolizujący alkohol w wątrobie. Jego brak wpływa na spowolnienie procesu trawienia etanolu i jego efektywności. W konsekwencji w organizmie człowieka kumulują się toksyny, prowadząc do objawów zatrucia. Mimo możliwości wystąpienia reakcji disulfiramowej, Esperal uważany jest za bezpieczną metodę wspomagania leczenia choroby alkoholowej. To głównie od świadomej decyzji nałogowca zależy jej skuteczność i stopień bezpieczeństwa.

Reakcja disulfiramowa nie jest bowiem uważana za powikłanie po zabiegu zaszycia wszywki alkoholowej. Wiąże się z fizjologiczną odpowiedzią organizmu zaszytego nałogowca na bark jego subordynacji. Decydując się na stosowanie używek podczas terapii awersyjnej, trzeba liczyć się z konsekwencjami swojego świadomego działania. Już kilkanaście minut po spożyciu pierwszej dawki etanolu u zaszytych pacjentów mogą wystąpić objawy na pozór przypominające zatrucie alkoholowe. Należą do nich przede wszystkim: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, przyspieszone bicie serca, nadpobudliwość, zaburzenia wartości ciśnienia tętniczego krwi. Nasilenie dolegliwości wzrasta wraz z upływem czasu i przyjmowanymi kolejnymi dawkami etanolu. W skrajnych przypadkach objawy te mogą stać się przyczyną wystąpienia stanów bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia chorego. Mowa tu przede wszystkim o zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, utracie przytomności, a nawet nagłym zatrzymaniu krążenia. Właśnie tych objawów obawia się zaszyty alkoholik. Dlatego terapia awersyjna jest tak skuteczna.

Esperal – wskazania do stosowania

Esperal podczas leczenia choroby alkoholowej stosuje się zarówno w celu przerwania ciągu alkoholowego, jak i zmotywowania pacjenta do dalszej walki z nałogiem. Zwykle terapię awersyjną stosuje się u chorych w przewlekłym lub krytycznym stadium alkoholizmu. Farmakologiczne wsparcie procesu leczenia choroby można jednak rozpocząć w każdej chwili. Przed wykonaniem zabiegu podskórnego wszycia Esperalu należy odstawić używkę. Chęć zastosowania wszywki stanowi zatem silną motywację do przerwania ciągu alkoholowego. Chorzy często decydują się na ten krok pod okiem specjalistów. Jest to możliwe podczas profesjonalnego odtrucia alkoholowego, które oferujemy również w naszej placówce.

Wszycie wszywki alkoholowej zniechęca chorych także do stosowania popularnych klinów w przypadku wystąpienia u nich objawów głodu alkoholowego. Zmniejsza zatem ryzyko wystąpienia nawrotu choroby alkoholowej. W celu zwiększenia skuteczności tej metody terapeutycznej zaleca się jej łączenie z innymi elementami kompleksowego leczenia uzależnienia od alkoholu. Specjaliści zalecają głównie psychoterapię w formie spotkań indywidualnych lub grupowych. Warto również pamiętać, że objawy odstawienne szybko i skutecznie ogranicza detoksykacja i stosowana podczas niej farmakoterapia.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania disulfiramu jest pozostawanie alkoholika pod wpływem lub po spożyciu substancji odurzającej. Zabiegu nie wykonuje się, jeżeli w krwiobiegu pacjenta obecne są choćby śladowe ilości alkoholu etylowego. By zaszycie było bezpieczne i przebiegało bez komplikacji, konieczne jest zachowanie przynajmniej 24-godzinnej wstrzemięźliwości przed jego wykonaniem. Wszywki alkoholowej nie umieszcza się również w organizmie chorego, u którego stwierdzono nadwrażliwość na składniki leku. Jako przeciwwskazania do zabiegu wymienia się także nadciśnienie tętnicze krwi, niewydolność krążeniową, zapalenie nerwu wzrokowego. Pacjentów dyskwalifikują złożone zaburzenia psychiczne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o epizody depresyjne i próby samobójcze podejmowane w przeszłości.

Skrupulatność diagnostyczną i ostrożność podczas stosowania Esperalu należy zachować w stosunku do pacjentów z cukrzycą, padaczką, niedoczynnością tarczycy oraz z niewydolnością nerek. Zastosowanie disulfiramu może potęgować objawy, z jakimi zmaga się chory w przebiegu tych schorzeń przewlekłych. Ze względów bezpieczeństwa implementację wszywki zawsze poprzedza się dokładną diagnostyką stanu zdrowia pacjenta podczas konsultacji lekarskiej.

Esperal Rzeszów – gdzie się zaszyć?

Zabieg, podczas którego do wnętrza organizmu pacjenta wszywa się Esperal, powinien przeprowadzać wyłącznie doświadczony i wykwalifikowany chirurg. Zaleca się, by był on wykonywany w klinicznych lub ambulatoryjnych warunkach stacjonarnych ośrodków leczenia i terapii uzależnień. W naszej placówce oferujemy kompleksową opiekę i eksperckie wsparcie specjalistów na każdym etapie. Lekarze zajmują się zarówno przygotowaniem pacjenta do zabiegu, jak i jego przeprowadzeniem przez poszczególne etapy leczenia.

Niemożliwe jest bezpieczne i skuteczne wszycie Esperalu w domu pacjenta. W przypadku stwierdzenia zmiany samopoczucia chorego konieczne jest zapewnienie mu specjalistycznej opieki. Mimo iż zabieg uważany jest za mało inwazyjny, wiąże się jednak z koniecznością przerwania ciągłości tkanki skórnej. W związku z tym może wiązać się z ryzykiem wystąpienia powikłań skórnych, zatorowo-zakrzepowych, alergicznych, itp. Również usunięcie wszywki alkoholowej nie jest możliwe w inny sposób niż metodą chirurgiczną. Pacjent nie może samodzielnie wyjąć jej z organizmu, ponieważ podczas zabiegu wszywana jest ona głęboko w podskórnych warstwach.

Na czym polega implantacja Esperalu?

Wszywkę alkoholową (Esperal) wszywa się pacjentowi podczas krótkiego zabiegu chirurgicznego. W naszej placówce trwa on około 20 minut. Poprzedza się go dokładnym badaniem pacjenta (kwalifikacją do zaszycia) i odpowiednim jego przygotowaniem do przeprowadzenia procedury medycznej. Oczyszcza się i dezynfekuje jego skórę. Pacjent nie musi zatem samodzielnie przygotowywać się do zabiegu. Podczas konsultacji kontroluje się jego trzeźwość, weryfikuje wskazania do zaszycia i eliminuje ewentualne przeciwwskazania.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu? Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Jest on podczas zabiegu przytomny, ale nie odczuwa żadnych działań podejmowanych przez operatora skalpela. Tabletki wszywane do ciała pacjenta są jałowe. Lekarz wcześniej wylicza ich potrzebną dawkę. Nacina skórę pacjenta w miejscu pola operacyjnego. Zwykle jest to okolica mięśnia pośladkowego. Prowadząc nacięcie w głąb tkanki skórnej lekarz dociera do obszaru podpowięziowego mięśnia. Tam wypreparowuje kieszonkę. W jej wnętrzu umieszcza tabletki z disulfiramem. Esperal nie jest widoczny ani wyczuwalny pod skórą.

Czy zabieg wszycia Esperalu wymaga hospitalizacji?

Po umieszczeniu tabletek z Esperalem w organizmie człowieka, lekarz zszywa powstałą ranę. W tym celu używa nici chirurgicznych. Na szwy zakłada jałowy opatrunek. Jego celem jest przede wszystkim ochrona rany przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. Rana goi się zwykle kilka tygodni, a po ich upływie na skórze pacjenta zasklepia się blizna. Zazwyczaj jest ona mało widoczna, a o jej estetykę należy dbać podczas domowej rekonwalescencji już podczas codziennej pielęgnacji rany. Wszycie Esperalu odbywa się w ramach procedury chirurgii jednego dnia. Nie wymaga zatem hospitalizacji chorego. Po zakończeniu procedury medycznej można opuścić placówkę medyczną i wrócić do wykonywanych obowiązków prywatnych i zawodowych.

Wszywka alkoholowa – rekonwalescencja

Po wszyciu wszywki alkoholowej rzadko obserwuje się skutki uboczne zabiegu czy powikłania. Niektórzy pacjenci, u których umieszczono w ciele Esperal, zauważają ogólne osłabienie organizmu, rozdrażnienie i metaliczny posmak w ustach. To jednak objawy przemijające. W związku z tym uważa się je za fizjologiczną reakcję organizmu na wykonanie zabiegu chirurgicznego i przerwanie powłok skórnych. Tuż po zabiegu można ponadto zaobserwować tkliwość i bolesność miejsca w pobliżu rany oraz jej zaczerwienienie.

Podczas rekonwalescencji należy szczególnie dbać o higienę i pielęgnację rany. Konieczne jest jej codzienne przemywanie i zmiana jałowego opatrunku. Po upływie kilku lub kilkunastu dni należy ponadto zgłosić się do lekarza celem usunięcia nierozpuszczalnych szwów. Gdy zachodzi taka potrzeba, możliwe jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego. Stosuje się je głównie w przypadku występowania nasilonych dolegliwości bólowych lub nieprawidłowości w procesie gojenia rany. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Rozejście się brzegów rany, opuchlizna, wysięki, krwawienie, świąd i pieczenie mogą świadczyć o powikłaniu po zabiegu.

Ile kosztuje zabieg wszycia Esperalu w Rzeszowie?

Koszt zabiegu wszycia Esperalu w naszej placówce zależy głównie od pakietu wybranego przez pacjenta. Zaszycie z własnym lekiem kosztuje 499 zł. Wszywka podstawowa to koszt 750 zł, a Wszywka PLUS kosztuje 950 zł. Oferujemy także pakiet MAX, czyli zaszycie połączone z 12-godzinnym detoksem w cenie 2200 zł. W cenę zabiegu wliczone są koszty użytych medykamentów, łącznie ze znieczuleniem, opieki lekarskiej, pobytu pacjenta w placówce. Wszystkie używane przez naszych lekarzy specyfiki są legalne i bezpieczne.

Wszywka alkoholowa Rzeszów – skuteczność i czas działania Esperalu

Esperal działa od razu po jego umieszczeniu wewnątrz organizmu. Stopniowo uwalnia się do jego wnętrza przez okres od 8 do nawet 12 miesięcy. Zabieg można wykonywać kilkukrotnie. Należy jednak pamiętać o zachowaniu co najmniej ośmiomiesięcznej przerwy pomiędzy kolejnymi zaszyciami.

usuwanie znamion skórnych Rzeszów

Znajdz odpowiedź na często zadawane pytania

NFZ nie refunduje wszycia wszywki.

Czas jej skuteczności sięga od 8 do 12 miesięcy, zależnie od wszytej dawki i ogólnych predyspozycji indywidualnych każdego organizmu.

Lek dostępny jest w aptekach, ale można go kupić wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. Można go również otrzymać w Galmedic bezpośrednio przed zabiegiem.

Wszywa się ją głęboko w warstwy podskórne, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna. Blizna jest estetyczna i umiejscowiona w dyskretnym miejscu.

Zarówno zabieg, jak i terapia z użyciem Esperalu są bezbolesne.

Substancja nie wpływa na ograniczenie zdolności prowadzenia maszyn i pojazdów.

Proces gojenia się rany trwa zazwyczaj 6-8 tygodni.

Wszywkę można umieścić wewnątrz organizmu chorego na dowolnym etapie jego uzależnienia, pod warunkiem utrzymania przynajmniej 24-godzinnej trzeźwości.

Dla organizmu trzeźwego alkoholika Esperal pozostaje całkowicie obojętny i bezpieczny.

Disulfiram to substancja legalna, dopuszczona do obrotu farmaceutycznego i stosowania podczas terapii choroby alkoholowej w Polsce.

Zdarzają się miejscowe reakcje alergiczne i objawy ogólnego osłabienia organizmu. Zwykle mają charakter łagodny i przemijający.

Dawkę leku ustala się indywidualnie. Wylicza ją lekarz na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta podczas wywiadu medycznego i ogólnego badania podmiotowego.

To jałowe tabletki przeznaczone do podskórnej implementacji.

Jedynym zaleceniem jest powstrzymanie się od spożywania i stosowania produktów zawierających w swoim składzie etanol.

Należy się zgłosić do specjalisty w celu usunięcia szwów oraz każdorazowo w przypadku zauważenia niepokojących objawów.

Esperal Rzeszów – Cennik wszywek alkoholowych w Galmedic

W Centrum Medycznym Galmedic codziennie pomagamy pacjentom w walce z chorobą alkoholową. Masz problem i szukasz skutecznej terapii? Zapraszamy do kontakt

Własny lek

499 zł

Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Szwy nierozpuszczalne
Bezpłatne usunięcie szwów
Darmowa kontrola
Recepta na antybiotyk

Zadzwoń

Podstawowa

750 zł

Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Szwy nierozpuszczalne
Bezpłatne usunięcie szwów
Darmowa kontrola
Recepta na antybiotyk

Zadzwoń

Wszywka PLUS

950 zł

Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Antybiotyk domięśniowy
Szwy rozpuszczalne
Darmowa kontrola
Druga bezpłatna kontrola

Zadzwoń

Pakiet MAX

2300 zł

Detoks 12-godzinny
Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Antybiotyk domięśniowy
Szwy rozpuszczalne
Darmowa kontrola

Zadzwoń

Cena konsultacji lekarskiej w Centrum Medycznym Galmedic wynosi 200 zł. Darmowa kontrola w razie konieczności do 3 miesięcy od wykonania zabiegu implantacji.

Usługi świadczone w Centrum Medycznym Galmedic możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

przelewy24

668 660 600