Lewatywa

Oczyszczanie jelita grubego Galmedic Rzeszów

Lewatywa w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie

lewatywa Rzeszów

 

Lewatywa, choć uważana za najstarszy zabieg medyczny, nadal owiana jest wstydem i wieloma obawami. Większość z nich wywołana jest niewiedzą pacjentów, którzy wstydzą się zapoznać ze szczegółami przebiegu zabiegu.

Wlew doodbytniczy, jak inaczej nazywana jest lewatywa, jest zabiegiem mało inwazyjnym. W ogromnym skrócie zabieg polega na wprowadzeniu do odbytu miękkiej rurki. Za jej pośrednictwem do jelita grubego wykonujemy wlew płynu, który ma za zadanie usunąć zalegające w nim masy kałowe.

Lewatywa niekoniecznie w domu

Choć wiele osób wykonuje obecnie lewatywę w warunkach domowych, my zalecamy ostrożność podczas tego typu praktyk. Wlew doodbytniczy, mimo że wiąże się z niewielką ilością działań niepożądanych, nadal pozostaje zabiegiem. W związku z tym powinniśmy go wykonywać pod czujnym okiem personelu medycznego w przystosowanych do tego celu gabinetach. Lewatywę wykonujemy ponadto tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Na tej podstawie określamy potrzeby i oczekiwania pacjenta. Dzięki temu w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie gwarantujemy indywidualne i profesjonalne podejście do każdego pacjenta.

Do wykonania lewatywy stosujemy gruszki lub irygatory. Płyn wlewamy do organizmu pacjenta z wlewnika o pojemności od 1 do 2 litrów. Mają one postać worków z gumową rurką, a płyn wypływa z nich samoistnie pod wpływem grawitacji. Podczas zabiegu najczęściej układamy pacjenta na lewym boku. Wlew doodbytniczy trwa do kilkunastu minut. W tym czasie pacjent przebywa w spokojnej, komfortowej i dyskretnej atmosferze. Pomaga mu to osiągnąć stan odprężenia i rozluźnienia, istotny dla prawidłowego przebiegu zabiegu.

Oczyszczanie jelita grubego

Oprócz swojego podstawowego działania lewatywa wspomaga aktywną pracę perystaltyki jelit. Umożliwia ponadto wprowadzenie substancji odżywczych bezpośrednio do dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wskazaniem do wykonania wlewu doodbytniczego są przede wszystkim: uporczywe zaparcia, przygotowanie przed zabiegiem/operacją, opcjonalnie przed porodem, konieczność uzupełnienia środków mineralnych i elektrolitów. Ponieważ lewatywa poprawia funkcjonowanie jelit, wzmacnia mikroflorę, system immunologiczny i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie każdego z organów.

Lewatywa nie dla każdego

Należy jednak pamiętać, że lewatywa nie jest dla każdego. Wśród przeciwwskazań wymieniamy: wszelkie nieprawidłowości w budowie anatomicznej i/lub funkcjonowaniu dolnego odcinka przewodu pokarmowego, odwodnienie, choroby serca i układu krwionośnego (zwłaszcza nadciśnienie), choroby nerek, dolegliwości żołądkowe czy ból brzucha i nudności.

Lewatywa może bowiem pogorszyć stan pacjenta borykającego się z tymi schorzeniami. Nie zaleca się tego zabiegu także dzieciom do 3. roku życia oraz kobietom w ciąży (oprócz wykonania lewatywy bezpośrednio przed porodem).

Lewatywa w Centrum Medycznym Galmedic w Rzeszowie pozwala oczyścić nasze ciało ze wszelkich zbędnych produktów przemiany materii.

Często zadawanie pytanie

Odradzamy wykonywanie tego zabiegu w warunkach domowych. Samodzielne przeprowadzanie wlewu może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Pacjenci swoje odczucia opisują bardziej w kategoriach dyskomfortu.

Wlew nie wypłukuje z organizmu naturalnej flory bakteryjnej. Przeprowadzony w prawidłowy sposób przez profesjonalistę, nie wyrządzi szkody w naszym organizmie.

Często do osiągnięcia zakładanego celu terapii wystarczy jednorazowe wykonanie wlewu. Nie zalecamy poddawania się lewatywie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Wypróżnianie po lewatywie trwa około kilkunastu minut. Uczucie parcia może jednak utrzymywać się nawet do kilku godzin. Czas bezpośrednio po zabiegu pacjent spędza w przystosowanym gabinecie z łazienką. W razie potrzeby może przebywać dłuższy czas również na basenie sanitarnym.

Nawyki żywieniowe pacjenta powinny ulec zmianie, zwłaszcza jeśli do wykonania lewatywy skłonił go problem zaparć. Wskazane jest spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości błonnika oraz picie dużej ilości wody niegazowanej.

Zalecamy założenie wygodnego, niekrępującego ruchów ubrania.

Bezpośrednio po wykonanej lewatywie pacjent może odczuwać zmęczenie, ból głowy i senność. Przez krótki czas utrzymywać się może również biegunka. Po upływie kilku godzin pacjenci odczuwają jednak błogą lekkość.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem z alkoholem i szukasz skutecznej terapii? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600